VJBL 2019/20 Team Lists

The Pakenham Warriors are pleased to announce the VJBL Team Lists for the 2019/20 season.

If your name does not appear on the list, unfortunately, you have not been selected for a team.

Please contact the team at vjbl@pakenhambasketball.com.au if you would like more information.

List current at 17 November 2019. 

U12.1 Girls
Coach: Shannon Patterson

Jana Asai
Emma Donnellan
Milly Hoghton
Stephanie Nellen
Juliet Stacey
Mikayla Sutcliffe
Ella Tharle
Tahlia Wierzbicki
Ruby Blacka
Natalya Cruwys

U12.2 Girls
Coach: Lisa Paxton

Ruby Collings
Jade Grundy
Kaylee Mann
Alicia Nellen
Evie Rook
Audrey Ryan
Maddison Skelton
Jessica Loftus
Maddison Clough
Scarlett Whitehead
Aban Deng

 

U12.1 Boys
Coach: Cory Smith

Cooper Belsham
Blake Douglas
Caleb Evans
Lachlan Gunn
Cooper McCallum
Jaylen Phillips
Fynn Shorey
Noah Smith
Reid Williams
Liam De Jong

U12.2 Boys
Coach: Matt Maher

Cooper Barlow
Rogan Doyle
Charlie Hooper
Zack James
Riley Kibblewhite
Evan Loomes
Josh Maher
Tyson Noonan
Jack Sudweeks
Callum Ward

U12.3 Boys
Coach: Tony Harris

Max Bauer
Cooper Campbell
Kalen Entwistle
Jackson Harris
Jayden Hopgood
Wyatt Kent
Zachary Lock
Jaxon Morley
Xavier Lewis
Hamish Kemp

 


U14.1 Girls
Coach: Britt Hulbert

Molly Borg
Chloe Duffy
Abbey Fisher
Charlotte Jessup
Alicia Marum
Stella O’Loughlin
Sienna Read
Chelsea Schreuder
Olivia Sudweeks
Dakota Blacka

U14.2 Girls
Coach: Mark Tankard

Tamika Anderson
Aoife Benson
Shakira De Silva
Myah Fox
Jorja Harfoot
Grace Norton
Chantelle Tankard
Hayley Ward
Amelia Katta
Jessica Davies-Nguyen

 

U14.1 Boys
Coach: Matt D’Arcy

Ryder Cachia
Jacob Collings
Jake Meagher
Oscar Noonan
Talan Stewart
Cooper Trew
Ryan Yeates
Christian Hilton-Taylor
Linden Moon

U14.2 Boys
Coach: Curtis Wheeler

Mitchell Buck
Jayden Ferris
Blake Herra
Cody Hoghton
Charlie Hughes
Brayden Kotsch
Eden Kruger
Noah Whitaker
Jordan Wierzbicki
Samuel Matti

U14.3 Boys
Coach: David Bianchin

Max Bianchin
Samuel Carter
Kyan Davies-Jackson
Noah Greig
Finn Kneen
Cam Liddle
Riley Mollison
Ed Luis Moreno
Taj Prasad
Luke Yeates

U14.4 Boys
Coach: Chad Brewer

Max Brewer
Zakery De Bono
Logan Entwistle
Oscar Garbutt-Plews
Max Holding
Jackson McEwan
Julian Taimura-Egan
Brady Wadelton
Dion Dulovic
Joshua Avelino

U14.5 Boys
Coach: Bryan Jones/Liam Jones

Blake Drury
Oliver Dyer
Lachlan Hughes
Jarrad-Dean Sadiq
Benjamin Thomas
Divan Van Buren
Jack Wittke
Stanley Stanley
Ashley De Feu
Jaicen Wijayanathan

 


 

U16.1 Girls
Coach: Matt Innes

Tahlia Arnason
Ella Beale
Isabella de Jong
Darci Dixon
Javan Hawkins
Ella Hibberson-Dumergue
Kiana O’Neill
Dallas Ray
Jasmine Scorah
Tayah Sumner

U16.2 Girls
Coach: Marc Pirotta

Natasha Coldebella
Jemma Douglas
Regan Hibberson-Dumergue
Maci James
Elizabeth Morozoff
Amelia Morrison
Taleah Welsh
Jasmin White
Amelia Yong
Eliza Macasadia

U16.3 Girls
Coach: Jack Vanstone

Molly Currie
Tanaya Dinesh Gowdru
Taylah Grundy
Emma Johnston
Jemma Kendall
Hayley Kors
Elizabeth Marchingo
Holly Lace
Michelle McClimont

 

U16.1 Boys
Coach: Michael Donovan

Lachlan Currie
Joshua Greig
Cooper Lanting
Riley Norton
Harrison Otten
Aaron Small
Kobe Wilson
Jake Wood-Sutherland
Kynan Auhl
Daniel Gordon

U16.2 Boys
Coach: Joel Donnolly

Lewis Bianchin
Ryan Davelaar
Ethan Donnelly
Mason Fraser
Rio Lazaros
Nic Melsen
Lachlan Tankard
Athan Xanthis
Matthew Yeates
Patrick Dau

U16.3 Boys
Coach: Mia Ganci

Joel Azzopardi
Diesel Cachia
Shaquille De Silva
Jye Fraser
Kevan Karunarathne
Benjamin Kendall
Cody Miller
Riley Wierzbicki
Logan Fox
James Abrehart

U16.4 Boys
Coach: Sheryl Memedovski

Andrew Donovan
Byron Ferris
Anton Forster
Isaac Griffith
Kobi Hector
Harry Ray
Kyle Villanueva
Chase Williams
Brodie Cameron
Asante Syse

U16.5 Boys
Coach: Shane McKenzie

Jhai Beare
Otong Gile
Tyler Loomes
Chris Musat
Samuel Otten
Cooper Pantano
Tyler Sowerby-Schmidt
Jackson Toth
Mar Riek
Cameron McKenzie

 


 

U18.1 Girls
Coach: Brett Williamson

Alahna Arnason
Emily May Briscoe
Caitlin Demczuk
Madelyne Grey
Tiarna Williamson
Shanae Williamson
Caitlyn Crockford
Georgia Petrov
Paige Skinner

 

U18.2 Girls
Coach: Adam Amy

Elyse Anderson
Kasandra Diallo
Meagan Dickson
Sarah Jamieson
Luci Macnamara
Indiana Makai
Kate Spezza
Cate Zemunik
Zoe Pavlovsky
Shauna Hulse

 

U18.1 Boys
Coach: Brett Small

Kelvin Austin
Mitchell Hauxwell – Te Paa
Cooper Lines
Drue Maher
Lauchlan Mark
Jak Morris-Burney
Jarred Small
Kayne Taylor
Mason Moon
Joshua Westra

 

U18.2 Boys
Coach: Bryan Jones/Liam Jones

Jordan Brewer
Rohan Demczuk
Christian Forster
Sam Hoghton
Hamish Koll
Rex Lazaros
Zachary McLean
Lachlan Poretti
Casey Tyrrell
Ellis Tanner

U18.3 Boys
Coach: Mark Ogley

Aban Aban
Liam Anderson
Lachlan Grant
Massimo Moretti
Yuvraj Singh
Gai Gai
Ethan Arbon
Matthew Crabtree
Filip Dokanovic
Manyang Alier

U18.4 Boys
Coach: Patrick D’Arcy

Harry D’Arcy
Connor Eades
James Marchingo
Mal Puor
Qazim Selimi
Liam Wadelton
Lachlan Taylor
Chamgoy Yat
Matthew Blanco
Mathew Di Salvatore

 


 

U21.1 Boys
Coach: Cameron Andre

Trent Andre
Brandon Denis
Jackson Grey
Dylan Jenkinson
Michael Johns
Vaalani Maota
Hayden Melsen
Logan Mills
Cameron Mur
Matthew Stevens
Matthew Tielen

U21.2 Boys
Coach: Hayden Martin

Brayden Beauchamp
Brendan Beck
Riley Brown
Lachlan Chalis
Liam Egan
Blake Gossow
Hayden Katta
Kurt Lazaro
Riley Matenga-Hongara
Thomas Parmley
Journey Porter
William Tankard

 

U21.1 Girls
Coach: Michele Bain

Kierra Bain
Haylen Braden
Chezka Capilitan
Ashlee Curry
Torie Elton
Chloe Halstead
Caitlin Hewish
Laura Mills
Jazlin Ray